برق و زندگی

مجموعه­ای از پرسش­ها و پاسخ­ها در مورد سیستم­های برق خانگی و صنعتی

تألیف: حامد بابازاده بهمبری

سرشناسه

عنوان و نام پديد‌آور

:

:

بابازاده بهمبری، حامد، 1371

برق و زندگی، مجموعه­ای از پرسش­ها و پاسخ­ها در مورد سیستم­های برق خانگی و صنعتی/ تألیف: حامد بابازاده بهمبری

مشخصات نشر

:

تهران، آروَن، 1397.

مشخصات ظاهري

:

130 ص. مصور.

شابک

:

9 – 619 – 231 -  964 - 978

وضعيت فهرست‌نويسي

:

فیپا

موضوع

:

ساختمان­ها- تجهیزات برقی- صنایع برقی

موضوع

:

Building- Electric equipment- Electric industries

موضوع

:

طرح و ساختمان- لوازم خانگی برقی- پیش­بینی ایمنی

موضوع

:

Design and Construction- Household appliances- Safety measures

رده­بندی کنگره

:

1397 2ب2س / 4035 TK

رده­بندی دیویی

:

31924 / 621

شماره كتابخانه ملي

:

5338881

مقدمه

امروزه یکی از مهم‏ترین انرژی­های جهان، انرژی برق است. انرژی­ای که پاک است و  ساده­تر از دیگر انرژی­ها می­توان از آن استفاده کرد. برق را می­توان  توسط دو رشته سیم از مکانی به مکان دیگر انتقال داد یا می­توان دستگاه­های متعددی ساخت که با برق کار کنند. اما امکان اینکه خطوط و سیم­های انتقال برق دچار مشکلاتی بشوند و یا ممکن است دستگاه‏هایی که از طریق انرژی برق برای راه­اندازی استفاده می­شود گاها دچار مشکلاتی گردند نیز وجود دارد که برای رفع این قبیل از مشکلات نیاز است که دانش برخورد با این مشکلات را بیاموزیم.

در این کتاب سعی کردیم به مشکلات رایجی که در سیستم­های برق خانگی و صنعتی رخ می­دهد بپردازیم و از طریق روش­ها و راهکارهای مناسب، آموزش لازم در جهت بهبود مشکل را برای علاقه­مندان به این حوزه بدهیم. فصل اول این کتاب را به چالش­ها و خطرات مرتبط با زیر ساخت و تجهیزات برق خانگی اختصاص دادیم. در فصل دوم به مشکلات رایج در زیر ساخت و تجهیزات برقی ساختمان­های مسکونی و نحوه­ی برخورد با آن پرداختیم و در فصل سوم سعی بر این شده که به مشکلات رایج در سیستم‏های برق صنعتی بپردازیم.

در فصل چهارم نگاهی کوتاه به شبکه‏ی هوشمند برق خانگی داشتیم. در فصل پنجم به بررسی دستورالعمل خلاصه طراحی و نحوه کنترل نقشه­هاي برق ساختمان‏هاي مسکونی پرداختیم و در  نهایت در فصل ششم توضیحاتی در مورد نکات ایمنی برق در صنعت و ساختمان ارائه دادیم. با این تصویر در این مجموعه سعی شده است حداقل اطلاعات پایه‏ای که برای رفع مشکلات برقی مورد نظر نیاز است به زبانی بسیار گویا جمع­آوری شود.

                                                                                                              تابستان 97