دسترسی

بشقاب‎پرنده های هیتلر

راهنمایی برای دیسک های پرنده ی آلمان از جنگ جهانی دوم تألیف: هنری استیونس ترجمه: سامان هادی پور، یوسف ظریف، حامد بابازاده
380,000 ریال

سرشناسه

:

استیونس، هنری،  Stevens, Henry

عنوان و نام پديد‌آور

:

بشقاب‎پرنده­های هیتلر، راهنمایی برای دیسک­های پرنده­ی آلمان از جنگ جهانی دوم/ نویسنده: هنری استیونس، ترجمه: سامان هادی­پور، یوسف ظریف، حامد بابازاده.

مشخصات نشر

:

تهران، آروَن، 1398

مشخصات ظاهري

:

260 ص. مصور.

شابك

:

0 – 683 – 231 - 964 - 978

وضعيت فهرست‌نويسي

:

فيپا

موضوع

:

عنوان اصلی:          Hitler,s Flying Saucers: a guide to German flying discs of the Second World War, c 2003

موضوع

موضوع

:

:

اشیای ناشناخته پرنده، تاریخ- عملیات هوایی آلمان

Unidentified flying objects- History- Aerial operation, German

شناسه افزوده

شناسه افزوده

شناسه افزوده

:

:

:

هادی­پور، سامان، 1369 ، مترجم.

ظریف، یوسف، 1364 ، مترجم.

بابازاده، حامد، 1371 ، مترجم.

رده­بندی کنگره

:

1398 5 ب 5 الف / 787 D

رده­بندی دیویی

:

746 / 623

شماره كتابخانه ملي

:

5569114

پیشگفتار نویسنده

این کتاب درباره واقعیت چیزی که آلمان­ها ساختند، پرواز نمود و ما امروز آن را بشقاب‏های پرنده یا یوفو نامیده­ایم، بحث می­کند. آنها در زمان جنگ جهانی دوم و دوران حاکمیت دولت نازی این کار را انجام دادند. این نکته دومی هسته­ی مسئله است.

نازی­ها از بریتانیا، فرانسه، ایالات متحده و جماهیر شوروی به یاری کشورهای دیگری همانند کشورهای مشترک­المنافع بریتانیا شکست خوردند. این حقیقت که آلمان­ها شکست خوردند مدنظر ما نیست. واقعیت این است که در آن کشور، در آن زمان جنگی بر علیه فلسفه سیاسی وجود داشت، وجود دارد و احتمالاً وجود خواهد داشت، نازیسم مسئله اصلی است.

پس از جنگ عقیده نیروهای متفقین درباره آلمان چنین بود که امکان ندارد هیچچیز خوبی از دولت نازی عاید شود. مگر دو یا تعداد بیشتری از کشورهای ذکر شده در بالاتر تکنولوژی به غنیمت گرفته شده از آلمان نازی را به تملک در آوردند که آن دانش افشا نشد. بنا بر بعضی منابع حدود یک میلیون حق اختراع آلمان­ها در پایان جنگ توسط متفقین دزدیده شد و تدریجاً بهعنوان پاداش یاری در جنگ بین مالکان و مدیر عامل­های بخش خصوصی تقسیم گردید. با این حال تعدادی از پیشرفت­های تکنولوژیکی آلمان مخصوصاً توسط شوروی، بریتانیا و آمریکا مخفی نگه داشته شد.

پژوهش­ها درباره این تکنولوژی توسط آن دولت­ها از طریق انکار اینکه حتی وجود داشته­اند، سرکوب شده است. این کتاب در مورد اتفاقی است که برای دیسک­های پرنده آلمانی افتاده است. اما این استلزام دولتی و پوشش دهی آن حتی دورتر و به بخش خصوصی کشیده شده است.

سازمان سیای آمریکا، گروه­های یوفو که علاقه­مند هستند حقیقت را در مورد بشقاب­های پرنده بدانند، بهلحاظ مالی تطمیع نمود. چون تطمیع نمود پس کنترل کرد و لذا مشکلی برای دولت ما جهت منحرف نمودن توجهات از بشقابپرنده­های ساخته شده آلمانی در طول جنگ جهانی دوم و انجام آزمایش­های پروازی خارق­العاده زیر پوشش فرضیه فرازمینی بودن یوفوها پیش نیامد. دولت ما می­داند که ما را فریب داد.

هنوز آمریکایی­ها تشخیص نداده­اند که دولت به آنها دروغ گفته است. اکنون که 10 سال از زمان نوشتن این کتاب می­گذرد بیشتر آمریکایی­ها معتقدند اکثر چیزهایی که دولت گفته، صحت داشته است. قانون آزادی اطلاعات به تصویب رسید.

این قانون به شهروندان آمریکایی اجازه می­داد طی نامه نگاری با مراکز دولتی درخواست اطلاعات نمایند. اگر این اطلاعات طبقه بندی نشده باشد، دولت ملزم است اطلاعاتی را در قالب یک پرونده ارائه نماید. اما دولت ما حاضر نیست هیچ اطلاعاتی ارائه نماید، محرمانه یا غیرمحرمانه. در حقیقت تلاش شدیدی صورت می­گیرد تا اطلاعات مخفی بماند یا به آرشیوهای ملی آمریکا فرستاده شود، جاییکه معمولاً برچسب گمراهکننده می­خورد یا برچسب گذاری نمی­شود. عقیده دولت این است نمی­توان از موضوعی پرونده اطلاعاتی تهیه نمود که آنها در موردش چیزی ندارند، بنابراین اکثر درخواست­ها با پاسخ «ثبت نشده است» عودت داده می­شود.

با همه این­ها، در سال 1990 دیوار برلین در آلمان فرو افتاد و گروه جدیدی از محققین پدیدار شدند که خود را تحت محدودیت­های آلمان اشغالی نمی­دیدند. آنها تفحص و کاوش در مورد تکنولوژی و مخصوصاً دیسک­های پرنده مفقود شده آلمانی را آغاز نمودند. ایشان قادر بوده­اند به پرونده­های قدیمی این سفینه­ها، مهندسین درگیر در آن، محل ساخت آن و حتی خلبان آزمایش و روزنامه­های قدیمی بهعنوان توضیح واضح شاهدان عینی دست یابند.

روش تحقیق مورد استفاده در این کتاب تکیه بر اطلاعات قدیمی به­همراه مقداری اطلاعات جدید است که توسط موج جدیدی از پژوهشگران آلمانی و لهستانی توسعه یافته است و با اطلاعات به‎دست آمده از طریق قانون آزادی اطلاعات و سایر منابع چک شده است. معتقد باشید یا خیر، اطلاعات عظیمی بهدست آمده است و بهترین و صریح­ترین این اطلاعات در این کتاب استفاده شده است.

این کتاب راهنما، ساده و تا حد امکان واقعی است. هرگونه ابهام یا منابع غیر مستند غیرضروری ارائه شده بهعنوان حقیقت، توسط منتقدین و رسانه آمریکا مورد هجوم واقع می‏شود. به این سبب که بهلحاظ تاریخی هر کس در جستجوی اطلاعات یا ادعایی بوده مبنی بر اینکه فلان موفقیت تکنولوژیکی آلمان طی سال­های جنگ بوده است، موفقیت‏های تکنیکی که توسط نیروهای متفقین افشا نشده است، معمولاً برچسب نئونازی می­خورد و توسط رسانه هر چه یافته و گفته بود بی­اعتبار می­گشت. پس از همه این­ها، هر کسی می­داند که بشقابپرنده­ها از فضا می­آیند. آری، ممکن است همه ایشان احمق باشند و بهتر است ما به تئوری­های توطئه نپردازیم.

دولت قادر بوده است این توهم یا تعدادی دیگر از کژپنداری­ها را بهکمک سایه سنگین رسانه آمریکا به مردم تحمیل کند. همان اشخاصی که سیاستمداران ما را از طریق «کمپین‏های مشارکتی» کنترل می­کنند، رسانه و سازمان­های مالی مانند وال استریت را نیز کنترل می­کنند. امریکا بر خلاف ادعایمان مبنی بر آزادی کلام، در بینوایی اطلاعات به سر می­برد. اما شما اکنون این را می­دانید. مردم در قسمتی از دنیا که شما زندگی می­کنید، همگی با دروغ­ها و اعمال سرپوش گذاری دولت آمریکا آشنایی دارند و شدیدترین تحریم­ها بر شما توسط این دولت تحمیل شده است. شما به دلایل اشتباه چنان محاصره­هایی واقف هستید. شما می­دانید که از دولت امریکا چه چیزی بر می­آید، پس نیازی به صحبت ندارید. اما امریکایی­ها به این دیکته نیاز دارند و این کتاب در اصل برای آنها نوشته شده است. اگر این کتاب را می­خوانید باید به این نکته توجه داشته باشید.

دوستان بهعنوان یک یادداشت شخصی، زیرا من این فرصت را یافته­ام که در این مقدمه مستقیم با ایرانیان صحبت کنم، لطفاً آگاه باشید که من پیشرفت­های مرتبط با کشور شما را دنبال نموده­ام، انبوه بی­عدالتی در حق شما را دیده­ام و با شما ابراز همدردی می­نمایم. اگر فکر می­کنید که آمریکایی­ها دست بر می­دارند، اشتباه متوجه شده­اید. امیدوارم همهچیز بهبود یابد. با این وجود، شما بهترین آرزوهای مرا دارید.

                                                                هنری استیونس

                                                                          8 ژانویه 2014

                                                                          جایی در کالیفرنیا